101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Watykan i Targi Kielce nawiążą bliską współpracę

Data publikacji: 08.11.2017 13:49
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
22.6.2015 Kielce. Targi Sacroexpo.

22.6.2015 Kielce. Targi Sacroexpo.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Watykan będzie wspierał Targi Kielce w promowaniu idei "Per Artem Ad Deum". W związku z tym Stolica Apostolska podpisze porozumienie z kieleckim ośrodkiem. Pomysł podpisania porozumienia, wyklarował się podczas wizyty zarządu Targów w Watykanie. W rozmowach brał udział również biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, natomiast ze strony watykańskiej przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury Kardynał Gianfranco Ravasi. Oficjalne podpisanie dokumentu odbędzie się jeszcze w tym roku.

Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniek podkreśla że jest to ukoronowanie wieloletniej współpracy z Papieską Radą ds. Kultury, ponadto jest to świetna możliwość promocji naszego regionu. Wpłynie to również na umocnienie wizerunku naszej firmy jako mecenasa kultury, łączącego świat biznesu i sztuki – dodaje.

Ideą „Per Artem Ad Deum” jest umacnianie wartości duchowych i ich połączenia z artystycznym wyrazem. Od ponad dekady wynikiem tego jest wręczanie zasłużonym w dziedzinie kultury postaciom medali „Per Artem Ad Deum”. Na przestrzeni lat byli to m.in.: Krzysztof Penderecki, Ennio Morricone, Krzysztof Zanussi a także Leszek Mądzik. Osoby wyróżnione tym odznaczeniem pokazują swoją postawą i dorobkiem artystycznym, że wartości duchowe bliskie są im nie tylko w życiu prywatnym ale również zawodowym.

Medale przyznawane przez Papieską Radę ds. Kultury, corocznie wręczane są podczas Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów „SACROEXPO”, której organizatorem są Targi Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution