101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kęćko: o medale będzie trudno

Data publikacji: 08.11.2017 14:18
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Konferencja prasowa dotycząca Mistrzostw Europy Eko Kyokushin / Shinkyokushin Kadetów U16 i Młodzieżowców U22 Kielce. Na zdjęciu : Tomasz Kęćko - Prezes Kieleckiego Sportowego Klubu Karate
Kielce. 27.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad trzysta pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z prawie trzydziestu krajów wystartuje w Mistrzostwach Europy Karate EKO Kyokushin Shinkyokushin Kadetów i Młodzieżowców, które 11 listopada rozegrane zostaną w Hali Legionów w Kielcach. Na matach zaprezentuje się również sześćdziesięciu trzech reprezentantów Polski.

- O medale będzie niezwykle trudno. Nikt nie przyjedzie do Kielc, żeby łatwo sprzedać skórę. Jednego jestem pewien, polscy zawodnicy będą walczyć. W kadrze mamy kilku medalistów z poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu. Oni będą bronić miejsc na podium. Mam nadzieję, że tych medali zdobędziemy dziesięć może dwanaście. Chcielibyśmy jak najwięcej, ale konkurencje jest duża - uważa przewodniczący komitetu organizacyjnego, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, Tomasz Kęćko. 

W reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy znalazły się trzy kadetki z regionu świętokrzyskiego: Julia Senderska z Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, Laura Sitek z Klubu Karate Morawica i Oliwia Fornal z SKSW "Kyokushin - Karate" Skarżysko Kamienna.

Mistrzostwach Europy Karate EKO Kyokushin Shinkyokushin Kadetów i Młodzieżowców odbędą się 11 listopada w Hali Legionów. Początek walk o godzinie 8.00.

Jednym z patronów medialnym turnieju jest Polskie Radio Kielce.      

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution