101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie ma nowych funkcjonariuszy

Data publikacji: 08.11.2017 15:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ślubowanie policji
Kielce. 08.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

24 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi świętokrzyskiej policji. Funkcjonariusze złożyli dziś uroczyste ślubowanie. Rotę przysięgi przyjął Komendant Wojewódzki Policji - inspektor Dariusz Augustyniak.

Wśród nowych policjantów jest Wiktor Lewandowski. Teraz, podobnie, jak inni funkcjonariusze weźmie udział w kilkumiesięcznym szkoleniu. – Planowałem to od dłuższego czasu. Zachęcili mnie do tego znajomi, którzy są w szeregach i bardzo chwalą tę pracę. Nie jest ona nudna, ani monotonna. Codzienne stajemy przed nowymi wyzwaniami – powiedział Wiktor Lewandowski.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że to bardzo ważne wydarzenie dla województwa świętokrzyskiego, w którym policjanci uchodzą za najlepszych w kraju. – To ważny dzień dla całej Polski. Do grona policjantów przyjęliśmy nowych funkcjonariuszy. Mundur i rota będą przez całe życie towarzyszyć w ich służbie – powiedział parlamentarzysta.

Dariusz Augustyniak dodał, że w tym roku w szeregi garnizonu wstąpi kolejnych 70 policjantów. – Jeżeli ktoś chciałby zostać funkcjonariuszem zachęcam do złożenia aplikacji. Jest to bardzo ciekawa praca – podkreśla Dariusz Augustyniak.

Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia dla policjantów i pracowników policji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution