101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Lekcja patriotyzmu w wykonaniu sandomierskich przedszkolaków

Data publikacji: 08.11.2017 17:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości organizowane przez Przedszkole nr 3 w Sandomierzu
Sandomierz / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dzieci z sandomierskich przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych uczciły rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości przygotowało Przedszkole Samorządowe nr 3. Dzieci, odświętnie ubrane recytowały i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.

Mówiły, że niepodległość kojarzy się im z możliwością używania polskiego języka i wywieszaniem flagi narodowej. Trzeba świętować odzyskanie niepodległości, aby przypominać Polakom, że Ojczyzna jest ważna.

Jak mówi dyrektor przedszkola - Agata Hajduk, przygotowanie występu, to lekcja, podczas której dzieci uczą się, jak być dobrym Polakiem, co to są symbole narodowe i dlaczego trzeba je szanować.

Burmistrz Marek Bronkowski był pod wrażeniem uroczystości przygotowanej przez dzieci z Przedszkola nr 3. Podkreśla, że kształtowanie postaw patriotycznych ma sens już od najmłodszych lat i dobrze, że z takim zaangażowaniem włączają się w to nauczyciele i rodzice.

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości organizowane przez Przedszkole nr 3 w Sandomierzu mają długoletnią tradycję. Zawsze gromadzą sporą publiczność.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution