101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zmiany w rozkładzie. Więcej pociągów do stolicy

Data publikacji: 09.11.2017 07:19
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15.12.2015. Nowoczesny pociąg Flirt kursujący z Kielc do Krakowa, Warszawy i Olsztyna
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Więcej połączeń z Kielc do Warszawy, powrót pociągu do Sandomierza oraz utrudnienia na trasie do Lublina. To najważniejsze zmiany, jakie wprowadzi spółka PKP Intercity w nowym rozkładzie jazdy, który obowiązywać będzie od 10 grudnia.

Liczba pociągów kursujących pomiędzy Kielcami i Warszawą wzrośnie z 5 do 7 dziennie. Większość składów pojedzie przez Radom, a nie przez Włoszczowę i Centralną Magistralę Kolejową. Cztery z nich obsługiwane będą nowoczesnymi pociągami FLIRT. Przez Kielce i Radom do stolicy pojedzie także nowy pociąg relacji Kraków - Olsztyn.

Od 10 grudnia kursował będzie także kolejny pociąg z Kielc do Wrocławia. Będzie to trzecie, bezpośrednie połączenie stolicy województwa świętokrzyskiego z Katowicami i Wrocławiem.

Nowe połączenie zyskają również mieszkańcy Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska. Przez te miasta pojedzie pociąg „Połoniny” relacji Przemyśl - Warszawa.

Pasażerów czekają jednak także utrudnienia. Ze względu na modernizację torów między Lublinem i Warszawą wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autokarami pasażerowie będą podróżować między Radomiem i Lublinem.

Szczegółowy rozkład jazdy spółka PKP Intercity udostępni za kilka dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution