101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Patriotyzm według kieleckich przedszkolaków

Data publikacji: 09.11.2017 15:44
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 31. Na zdjęciu: Marzena Pisarek, wicedyrektor przedszkola
Kielce. 09.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Lekcję patriotyzmu związaną ze zbliżającym się Świętem Niepodległości przygotowało kierownictwo Przedszkola Samorządowego nr 31 w Kielcach. Najstarsza grupa dzieci wystąpiła w krótkim przedstawieniu, podczas którego najmłodsi zaśpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze. Na początku jednak odśpiewano hymn narodowy. Przedszkolaki poznały też kilka faktów związanych ze zbliżającą się rocznicą.

Lekcję poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości poprowadził Rafał Nowak, dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach, który po zajęciach powiedział, że dzieci jak na swój wiek dość dużo wiedziały. Np. co to jest patriotyzm, jak można go wyrażać nawet w tak młodym wieku. Jak podkreślił, to z pewnością dobra praca wychowawczyń w przedszkolu, ale przede wszystkim zasługa rodziców.

Jolanta Ksel, dyrektor przedszkola zaznaczyła, że dzieci już w najmłodszych grupach poznają historię naszego kraju. Oczywiście zaczyna się od najprostszych form dostosowanych do wieku dziecka. Zaczyna się m. in. od bajek, czy historyjek. Później natomiast przychodzi czas na poznawanie m.in. godła, barw narodowych, czy naukę hymnu. Wszystkie dzieci otrzymały albumy ilustrujące działalność Wzgórza Zamkowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution