101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ogromne wsparcie od MOPR-u m.in. dla młodych matek z dziećmi

Data publikacji: 09.11.2017 16:41
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.11.2016 Kielce. Nowe mieszkania chronione w DPS przy ulicy Jagiellońskiej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach odda dwa kolejne mieszkania chronione do dyspozycji młodych matek z dziećmi i młodzieży, która opuszcza ośrodki wychowawcze, czy rodziny pieczy zastępczej. Lokale przejdą generalny remont i zostaną w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się przy ulicy Sienkiewicza. Jedno ma powierzchnię 70, a drugie 40 metrów kwadratowych. W większym zamieszka osiem osób. Natomiast w mniejszym dwie matki z dziećmi.

- Największym problemem dla tych osób jest usamodzielnienie się, ponieważ nie mają wsparcia rodzin, dlatego staramy się im pomóc - zaznaczył Marek Scelina, dyrektor MOPR.

Najlepszym sprawdzianem jest dla nich właśnie stworzenie warunków do samodzielności i nauki przyszłego życia. Klęską pomocy społecznej jest sytuacja, w której po kilkunastu latach pracy, młody człowiek wraca do pomocy społecznej. 

Marek Scelina dodał, że każda z osób, która znajdzie wsparcie w takim mieszkaniu jest objęta indywidualnym programem. Najważniejsze jest również określenie potrzeby przygotowania do samodzielności i od tego jest uzależniony termin. Zwykle jest to kilka miesięcy. Samodzielne życie nie oznacza jednak końca kontaktów z instytucjami wsparcia. W pewnych sytuacjach pojawiają się jeszcze pracownicy socjalni, ale polega to już tylko na obserwacji.

- Stawiamy na to żeby ludzie byli wyposażeni w umiejętności i możliwości samodzielnego życia -  podkreślił Marek Scelina.

Mieszkania zostaną oddane do końca roku. Koszt ich remontu to ponad 393 tysiące złotych, z czego 334 tysiące to dofinansowanie unijne.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution