101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Powiat ostrowiecki stawia na profilaktykę cukrzycy

Data publikacji: 09.11.2017 16:44
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Konferencja poświęcona profilaktyce cukrzycy. Na zdjęciu: starosta ostrowiecki Zbigniew Duda i zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Antoni Maciejko
Ostrowiec. 09.11.2017 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Cukrzyca - choroba XXI wieku atakuje coraz częściej młodych ludzi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z objawów, które świadczą o też przypadłości. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowuje seminarium medyczne poświęcone profilaktyce.

17 listopada z okazji Światowego Dnia Cukrzycy odbędzie się  konferencja z udziałem lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów. Będą mówić o tym, jak się ustrzec przed chorobą i jak z nią żyć, jeżeli już zaatakowała. Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda podczas konferencji zapowiadającej seminarium podkreślał, że profilaktyka prowadzona jest przez powiat już od wielu lat. Obejmuje nie tylko jednostkowe wydarzenia. Przez cały rok działa Szkoła Zdrowego Stylu Życia. To zajęcia sportowe dla mieszkańców powiatu. W zajęciach bierze udział około 169 osób. W jej ramach prowadzone są spotkania warsztatowe i zajęcia ruchowe dla zainteresowanych mieszkańców powiatu.

Program seminarium obejmuje wykłady dotyczące życia z cukrzycą i sposobów, aby jej uniknąć. Będzie można dowiedzieć się, jak przyjmować insulinę i inne leki wskazane przy tym schorzeniu, uzyskać poradę dietetyka i chirurga.

Naczelnik wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych podkreśla, że część seminarium skierowana będzie do młodzieży. W spotkaniu będą brać udział uczniowie Zespołu Szkół numer 1, bo tu będzie się odbywało spotkanie. Zaproszenia dostali także uczniowie klasy technik żywienia z Zespołu Szkół numer 3. To spotkanie będzie poszerzeniem informacji przekazywanych podczas zajęć szkolnych.

W takiej samej akcji w ubiegłym roku wzięło udział około 200 osób, zapisy na bezpłatne seminarium prowadzone są w Wydziale Zdrowia i Edukacji starostwa powiatowego do przyszłego czwartku (16 listopada).

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions