101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Jędrzejów „wyciąga” mieszkańców z domów

Data publikacji: 09.11.2017 17:13
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Siłownia zewnętrzna
Jędrzejów. 09.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Na osiedlu Zachód w Jędrzejowie powstała pierwsza siłownia pod gołym niebem. 6 przyrządów do ćwiczeń zainstalowanych zostało na placu między blokami przy ul. Bolesława Krzywoustego.

Jak mówi Piotr Byszewski, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” siłownia powstała z inicjatywy mieszkańców, którzy dotychczas, aby poćwiczyć na urządzeniach na świeżym powietrzu, musieli chodzić do parku przy ul. Barbary, który znajduje się na Osiedlu Reymonta. Jak dodaje, zainteresowanie zajęciami na zewnątrz jest duże, zarząd spółdzielni podjął decyzję o zainstalowaniu urządzeń na wolnym placu należącym do placówki.

Jak powiedziała jedna z mieszkanek osiedla Zachód, siłownia jest bardzo dobrym pomysłem tym bardziej, że powstała niedaleko nowego palcu zabaw. Dzięki temu, nie tylko dzieci, ale również rodzice będą mieli miejsce do spędzenia wolnego czasu i dbania o kondycję.

Jak dodaje wiceprezes spółdzielni Piotr Byszewski, nie wykluczone, że na osiedlu Zachód powstanie kolejna siłownia zewnętrzna. Takie zapotrzebowanie zgłosili mieszkańcy ulicy Mieszka I.

- Tym razem na urządzenia do ćwiczeń będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie z pieniędzy unijnych - mówi prezes.

Siłownia zewnętrzna wraz z montażem przy ul. Bolesława Krzywoustego kosztowała Spółdzielnię Mieszkaniową „Przyszłość” w Jędrzejowie ponad 16 tys. zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution