101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Doradca podpowie jak zaplanować swoją karierę

Data publikacji: 09.11.2017 17:15
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

VIII Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy na Politechnice Świętokrzyskiej
Kielce. 24.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zespół mobilnych doradców zawodowych planuje stworzyć Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. W jego skład wejdą specjaliści z kuratorium, Ochotniczych Hufców Pracy oraz Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jak mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, doradcy będą reagować na prośby dyrektorów szkół i prowadzić zajęcia dotyczące rynku pracy oraz wymogów danego zawodu, na przykład pokazać uczniom, jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać pilotem. Kurator dodaje, że jednym z głównych celów powołania zespołu doradców będą też spotkania z rodzicami i przekonanie ich do tego, że szkoły branżowe czy technika to równie dobry wybór dla ich dzieci co licea.

- Rodzice odgrywają bardzo duży wpływ na to, jaką karierę zawodową planują młodzi ludzie. Naszym celem jest przekonanie rodziców, że nie każdy może być lekarzem czy prawnikiem. Dobrze wykształcony hydraulik też może mieć wysoką pozycję społeczną oraz dobre zarobki -  przekonuje Kazimierz Mądzik.

Zespół mobilnych doradców zawodowych zacznie działać w grudniu. Wcześniej, 23 listopada kuratorium organizuje konferencję poświęconą szkolnictwu zawodowemu, na której poinformuje o szczegółach projektu. Jak mówi Kazimierz Mądzik, to nie jedyny pomysł, żeby ułatwić rodzicom i uczniom wybór szkoły. Chce uruchomić w Kielcach punkt doradztwa zawodowego.

- Będzie czynny popołudniu, bo wiemy, że większość rodziców pracuje i nie ma czasu wcześniej spotkać się z doradcą zawodowym. A to właśnie oni będą pełnić dyżury w punkcie. Mogą na przykład zbadać predyspozycje młodych ludzi do jakiegoś zawodu - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Punkt będzie mieścił się w jednej z kieleckich szkół, na razie docelowe miejsce nie zostało wybrane.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution