101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Studenci zadbają o PR dużej kieleckiej instytucji

Data publikacji: 09.11.2017 18:06
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.02.2016 Kielce. Energetyczne Centrum Nauki.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego będą starali się, żeby Energetyczne Centrum Nauki działające w Kieleckim Parku Technologicznym stało się bardziej popularne. Jak mówi doktor Tomasz Chrząstek, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK, młodzi ludzie będą musieli pracować, tak jak pracują profesjonalne firmy branży Public Relations.

- Umowa, którą podpiszemy z KPT to pokłosie naszego przejścia na profil praktyczny. Studenci będą wykonywać takie zlecenie, podobne do tych, które w przyszłości będą też musieli wykonywać w firmach. Zlecenie będzie dotyczyło przygotowania strategii promocyjnej - informuje Tomasz Chrząstek.

Studenci będą starali się budować i promować markę Energetycznego Centrum Nauki, oraz na bieżąco analizować to, ile i jakie informacje na temat Centrum pojawią się w mediach. Zajęcia będą trwały semestr. Doktor Tomasz Chrząstek podkreśla, że jest to doskonały sposób przygotowania studentów do zawodu, który będą wykonywać w przyszłości.

- To jest swego rodzaju wartość dodana do studiów. Wiadomo, że w ich trakcie mają też praktyki, ale tutaj uczą się czegoś, co będą później mogli wpisać do port folio. Na pewno docenią to pracodawcy - uważa Tomasz Chrząstek.

Trzech najlepszych studentów zostanie nagrodzonych płatnymi stażami, które ufunduje Kielecki Park Technologiczny. Uczelnia i KPT podpiszą umowę w piątek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution