101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

RDOŚ w Kielcach do likwidacji. Poseł Lipiec interweniuje w ministerstwie

Data publikacji: 09.11.2017 18:41
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Poseł PiS, Krzysztof Lipiec podjął interwencję w sprawie planowanej likwidacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach. Według nowej ustawy województwo świętokrzyskie ma podlegać pod oddział w Krakowie. Wynika to z opublikowanego kilka dni temu projektu, który pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Jak podkreślił Krzysztof Lipiec, proponowana przez Ministerstwo Środowiska zmiana organizacyjna negatywnie wpłynie na realizację zadań, jakie postawione są przed Regionalnymi Dyrekcjami Ochrony Środowiska, w szczególności w odniesieniu do województwa świętokrzyskiego.

- Na terenie naszego regionu wykonywanych jest wiele inwestycji, które wymagają również uzgodnienia z programami ochrony środowiska. Taką instytucją jest właśnie RDOŚ. Wiele spraw, które są prowadzone przez gminy również wymagają takich konsultacji i uzgodnień. Dlatego też, funkcjonowanie tej instytucji jest koniecznie także w Kielcach - powiedział.

Poseł Lipiec ma nadzieję, że po jego interwencji, parlamentarzyści podejmą w tej sprawie kolejne działania w Ministerstwie Środowiska.

- Zacząłem przede wszystkim od rozmowy z ministrem ds. administracji Mariuszem Błaszczakiem. Skierowałem również interpelację do Prezesa Rady Ministrów - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Poseł uważa, że proponowane przez Ministerstwo Środowiska zmiany podyktowane względami finansowymi lub funkcjonalnymi być może mają swoje uzasadnienie w innych regionach naszego kraju.

- Nie powinny jednak dotyczyć województwa świętokrzyskiego, w którym pragnę przypomnieć 65 procent powierzchni stanowią obszary chronione - powiedział poseł Lipiec.

Jak dodał, w naszym województwie znajduje się także 40 obszarów Natura 2000: dwa z nich dotyczą ochrony ptaków, a 38 ochrony siedlisk.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution