101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szkoła rodzenia w szpitalu na Czarnowie najlepsza w regionie

Data publikacji: 10.11.2017 12:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Szpital Wojewódzki, SOR
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Szkoła Rodzenia działająca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach została uznana za najlepszą w województwie świętokrzyskim, w ogólnopolskim konkursie "Szkoła Rodzenia na Medal". Jak przyznaje Anna Mazur–Kałuża, rzecznik lecznicy, zajęcia dla przyszłych rodziców cieszą się bardzo dużą popularnością.

- W każdym cyklu spotkań uczestniczy od 25. do 30. par. W trakcie szkoleń, przyszli rodzice otrzymują zarówno teoretyczne, jak i praktyczne informacje na temat ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią, a także pielęgnacji i opieki nad noworodkiem - mówi Anna Mazur–Kałuża.

Jak dodaje, w szkole rodzenia prowadzone są także dodatkowe zajęcia poświęcone są zasadom udzielania pierwszej pomocy oraz porodom w wodzie. - Nasz szpital dysponuje profesjonalną wanną do porodów w wodzie i imersji wodnej. Zajęcia prowadzone są nie tylko przez położne z bloku porodowego, ale także lekarzy, m.in. neonatolog, anestezjolog, fizjoterapeuta i psycholog – wylicza Anna Mazur-Kałuża.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rodzi się najwięcej dzieci. W ubiegłym roku, w lecznicy na Czarnowie przeprowadzono ponad 2 tysiące porodów. Natomiast od początku bieżącego roku do 26 października, było ich już ponad 1900.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions