101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Studenci łódzkiej filmówki przejmują BWA

Data publikacji: 10.11.2017 15:36
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Siedziba Biura Wystaw Artystycznych przy ulicy Kapitulnej w Kielcach.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

18 studentów ze Szkoły Filmowej w Łodzi zaprezentuje dzisiaj w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych swoje prace. Będą to zarówno nagrania etiud filmowych jak i fotografie.

Jest to podsumowanie ich rocznej pracy. Zaprezentowana wystawa, jest pierwszą tego typu, która zostanie pokazana w Kielcach. Efekty pracy studentów łódzkiej filmówki będzie można zobaczyć w Galerii Dolnej BWA.

Dzisiejszego wieczoru zostanie również pokazany film biograficzny o Andrzeju „Dudim” Dudzińskim w reżyserii Małgorzaty Łupiny, natomiast w Galerii Małej będzie można zobaczyć wystawę prac artysty.

Ostatnią ekspozycją, którą BWA będzie dzisiaj prezentować kielczanom jest malarstwo Artura Trojanowskiego. Artysta zajmuje się rysunkiem i malarstwem a także realizuje projekty wideo. Jego prace były wystawiane m.in. w Nowym Jorku, Norymberdze oraz Kijowie. Malarz jest założycielem jednoosobowej grupy interwencyjnej „Art. Spożywcze – pracownia antyreklamy”, która zajmuje się różnymi działaniami, wykorzystującymi m.in. street art. W tworzonych projektach Artur Trojanowski nawiązuje do aktualnych tematów w otaczającym go świecie.

Wernisaże rozpoczną się o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych. Natomiast projekcja filmu  biograficznego o Andrzeju Dudzińskim odbędzie się o godzinie 17.00. Czas trwania seansu to około 50 minut.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution