101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ciała (nie)obce z Krakowa

Data publikacji: 10.11.2017 18:04
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Busko. Wystawa Ciała (nie)obce
10.11.2017 / Fot. Bristol Art.&Medical Spa w Busku-Zdroju

Prace krakowskiej artystki Agnieszki Kotarby będące połączeniem malarstwa i artystycznej tkaniny można od dziś oglądać w hotelu Bristol Art.&Medical Spa w Busku-Zdroju. Pochodząca z Kielc artystka zaprezentowała projekt „Ciała (nie)obce”. To zbiór prac z lat 2013-2017 poświęconych tematyce przenikania się różnych intymności.

- To swoista opowieść o ciele i jego zanurzeniu w życie, która rozgrywa się w świecie lirycznych niedopowiedzeń, gdzie to, co swoje często staje się obcym i na odwrót - czytamy w opisie wystawy.

Jak informuje Wojciech Tworek, jej organizator i dyrektor buskiego Bristolu, wystawa jest częścią projektu realizowanego przy współpracy z kieleckim Biurem Wystaw Artystycznych i Fundacją Nowa Przestrzeń Sztuki, którego celem jest propagowanie współczesnej sztuki wśród mieszkańców Buska i gości, a także promowanie młodych talentów artystycznych.

Busko. Wystawa Ciała (nie)obce10.11.2017 / Fot. Bristol Art.&Medical Spa w Busku-Zdroju

- Naszym celem, z racji na charakter Hotelu, jako miejsca, w którym wypoczynek i kultura odgrywają szczególną rolę, jest szerzenie wrażliwości na sztukę. Nie zamykamy się wyłącznie w prezentowaniu prac artystów, ale również chcemy edukować naszych gości, jak rozumieć współczesną sztukę i co o niej sądzić - tłumaczy Wojciech Tworek.

Wstęp jest bezpłatny. Pracę będzie można podziwiać do 9 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions