101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Fotograficzny dywan w BWA

Data publikacji: 11.11.2017 09:48
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wernisaże wystaw w BWA
Kielce. 10.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Długi i szeroki na kilkanaście metrów dywan z wydrukami zdjęć z wakacji, przyozdobiony m.in. konfetti, różowymi ptakami z papieru i cekinami, został rozłożony w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych. Można po nim spacerować z lewej strony Galerii Dolnej.

Niecodziennie uwiecznione wspomnienia z wakacji to dzieło studentki łódzkiej Szkoły Filmowej Karoliny Wojtas. Oprócz oryginalnego dywanu w galerii znajdują się również etiudy i zdjęcia 17 innych żaków tej uczelni. Zaprezentowana ekspozycja była jedną z trzech, którą od wczoraj można oglądać w BWA. Stanisława Zacharko, dyrektor placówki podkreśla, że wszystkie pokazywane prace nie mają elementu wspólnego.

- Tym co je wyróżnia jest to, że pomimo różnicy wieku, każdy z tych artystów cały czas poszukuje czegoś nowego - dodaje.

Natomiast w Galerii Górnej oraz Galerii Małej można zobaczyć malarstwo Artura Trojanowskiego, a także Andrzeja Dudzińskiego, który stworzył dobrze znanego charakterystycznego, rozczochranego nielota, czyli ptaka Dudi. Wystawy były dobrze przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

Kolejne wystawy w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych są już zaplanowane na najbliższe miesiące. Jedną z nich ma być ekspozycja ”Fotografie, które nie zmieniły świata”. Prezentowane będą na niej zdjęcia zmarłego 9 września 2016 roku  fotoreportera wojennego Krzysztofa Millera.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions