101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

„Manekiny” w galerii rozpoczęły Przegląd Teatrów Alternatywnych

Data publikacji: 11.11.2017 10:00
Kategoria: Kultura
Komentarze

„Manekiny” Teatr ECCE HOMO w Galerii Echo
Kielce. 10.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Spektakl „Manekiny” w reżyserii Aleksandry Jaworskiej w wykonaniu teatru Ecce Homo zainaugurował 17. Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach. Inicjatorką podjęcia próby jego wznowienia po 8 latach była Klaudyna Banasz, która należy do zespołu Ecce Homo.

- Podczas prac z zespołem wzorowałam się na jednym z pierwszych pokazów tego spektaklu, ale jeżeli któryś z elementów mi nie pasował czy po prostu się nie podobał, wtedy nie uwzględniałam go i wykorzystywałam swoje rozwiązania - powiedziała Klaudyna Banasz.

Tego samego zdania była kierownik artystyczny Stowarzyszenia Artystycznego Ecce Homo Anna Kondratowicz, która podkreśliła, iż tworzenie to bardzo wyczerpujący proces, dlatego zdecydowanie łatwiej jest wznawiać, ponieważ pracuje się na gotowym materiale.

- To co przygotowała Klaudyna Banasz moim zdaniem, jest lepsze od premiery spektaklu, która miała miejsce 12 lat temu - dodała.

Dobrze nową odsłonę spektaklu przyjęli również widzowie, którzy mówili, że jest to bardzo emocjonalne przeżycie. Podkreślali również, że chętnie zobaczyliby kolejne spektakle w podobnej  tematyce.

Natomiast w niedzielę (12 listopada) będzie można zobaczyć najnowszy spektakl teatru Ecce Homo. „Audycja” została stworzona przy współpracy teatru Mamro, którego członkowie są odpowiedzialni za scenariusz i reżyserię. Historia, którą zobaczymy na scenie rozgrywa się w studiu radiowym. Przybyli do niego dziennikarze mają nagrać słuchowisko, ale jak się okazuje potrzebne do tego archiwalne nagrania zaginęły. W towarzystwie pojawia się dezorientacja i lekki chaos, ale przecież dzieło musi być ukończone… Co się dzieje dalej? Wszyscy zainteresowani mogą się tego dowiedzieć w niedzielę o godzinie 18.00 na scenie teatru Ecce Homo mieszczącej się w Bazie Zbożowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution