101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dwa medale świętokrzyskich karateczek

Data publikacji: 11.11.2017 13:08 / Data aktualizacji: 11.11.2017 20:15
Autor: Robert Szumielewicz , Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

11.11.2017 Kielce. Mistrzostwa Europy Karate EKO Kyokushin Shinkyokushin Kadetów i Młodzieżowców
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwa medale Mistrzostw Europy Karate EKO Kyokushin Shinkyokushin Kadetów i Młodzieżowców wywalczyły dwie zawodniczki z regionu świętokrzyskiego. Na najniższym stopniu podium w młodszej kategorii wiekowej stanęły Oliwia Fornal z SKSW "Kyokushin - Karate" Skarżysko-Kamienna i Laura Sitek z Klubu Karate Morawica.

Tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu odbyły się w Hali Legionów w Kielcach. W turnieju wystartowało trzysta trzydzieści zawodniczek i zawodników z dwudziestu czterech krajów. Stojące na wysokim poziomie walki oglądało ponad dwa tysiące kibiców.

- Z jednej strony czuję niedosyt, ale z drugiej cieszę się z tego brązowego medalu. Są to moje pierwsze mistrzostwa Europy więc będą miała jeszcze okazję do wywalczenia wyższego miejsca - podsumowała Oliwia Fornal.

- Jestem z siebie bardzo zadowolona. W swoim pierwszym starcie w mistrzostwach Europy zdobyłam medal. Mam nadzieję, że za rok znów dostanę szansę i zdobędę złoto - dodała Laura Sitek.    

Reprezentacja Polski wywalczyła w sumie osiemnaście medali. Te z najcenniejszego kruszcu zdobyli Daniel Sternik i Anna Bielska z Klub Karate Kyokushin Ippon Konstancin Jeziorna.

- Myślę, że przygotowaliśmy turniej, który był godny miana Mistrzostw Europy i Kielce rzeczywiście były prawdziwą stolicą sportu - podkreślił Tomasz Kęćko, przewodniczący komitetu organizacyjnego mistrzostw.

Głównym organizatorem mistrzostw z ramienia European Karate Organization był Kielecki Klub Sportowy Karate, a jednym z patronów medialnych Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions