101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bieliny świętowały. Było smacznie i kolorowo

Data publikacji: 12.11.2017 10:27
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

15. Dzień Kultury i Tradycji w Gminie Bieliny
Bieliny. 12.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wręczenie stypendiów im. Profesora Karola Teligi, prezentacje artystyczne uczniów klas gimnazjalnych, a także lokalnych twórców - to tylko niektóre punkty programu, przygotowanego na jubileuszowy 15. Dzień Kultury i Tradycji w Gminie Bieliny. Podczas imprezy można było zobaczyć specjalne stoisko przygotowane przez dzieci z Koła Małych Gosposi z Huty Podłysicy.

Zaprezentowane zostały m. in. ręcznie robione świąteczne ozdoby, szkatułki na drobiazgi, a także specjały kulinarne.

Halina Suchenia, jedna z opiekunek "Koła Małych Gosposi" podkreśla, że kultywuje ono regionalne tradycje. - Chodzi o to, żeby dzieci dowiedziały się czegoś o tym, co było kiedyś, o swojej historii i tradycjach, a potem przekazywały to dalej -  dodaje.

Podczas imprezy zorganizowano również konkurs "Specjały spod Łysicy”. Do rywalizacji zgłosiło się 19 uczestników. Kucharz Michał Markowicz, jeden z członków komisji powiedział, że oceniano m. in. smak oraz estetykę podania dania.

W tym roku kulinarne zmagania wygrała Alicja Durlej z Koła Gospodyń Wiejskich z Kakonina, która przygotowała knedle ze śliwkami.

Podczas wydarzenia można było również zobaczyć wystawę "Jest w orkiestrach dętych jakaś siła". Ekspozycja jest zbiorem zdjęć bielińskich muzyków na przestrzeni lat. Najstarsza fotografia, którą można zobaczyć w skompletowanym zbiorze pochodzi z lat 30. ubiegłego wieku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution