101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Teatr Ecce Homo wystawił spektakl "Audycja"

Data publikacji: 12.11.2017 21:44
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

19.03.2017 Kielce. Sztuka "Ecce Homo" w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zabawny, lekki i przede wszystkim bardzo dynamiczny, tak najkrócej można opisać premierowy spektakl teatru Ecce Homo "Audycja", który zakończył tegoroczny, 17. Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach.

Przedstawienie powstało przy współpracy Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy, której członkowie zajęli się reżyserią oraz stworzeniem tekstu. Natomiast aktorzy należą do teatru Ecce Homo.

Grzegorz Reszka stworzył przedstawienie w wieku 16 lat, jednak dopiero teraz, po prawie trzech dekadach zdecydował się na jej upublicznienie. Reżyser Piotr Wawer powiedział, że próby były bardzo intensywnie. - Zespół, był jednym z bardziej zdyscyplinowanych, z którym miałem okazję podjąć współpracę - dodał.

Spektakl opowiada o grupie redaktorów, którzy mają za zadanie nagrać kolejny odcinek słuchowiska. Pojawia się jednak pewien problem - archiwalne nagrania zaginęły i trzeba było rozpisać scenariusz, posiłkując się tym, co zostało w pamięci. Każdy z bohaterów pamięta niewiele, a czasu jest jeszcze mniej, ponieważ - jak się okazuje - za chwile wchodzą na antenę.

Aktorzy biorący udział w spektaklu chcą, aby "Audycję" mogła zobaczyć widownia w całej Polsce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions