101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bez kolein i dziur. Wyremontowano fragment trasy do Piekoszowa

Data publikacji: 13.11.2017 13:54
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Piekoszów. Przekazanie do użytku kolejnych wyremontowanych odcinków trasy wojewódzkiej nr 761. Na zdjęciu (od lewej): Zbigniew Piątek - wójt gminy Piekoszów, Damian Urbanowski - dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Jan Maćkowiak - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Piekoszów. 13.11.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

W Piekoszowie uroczyście przekazano do użytku trzy kolejne wyremontowane fragmenty trasy wojewódzkiej nr 761. Jak informowaliśmy w ubiegłym miesiącu, wyremontowano prawie dwa kilometry tej drogi.

Mowa o odcinkach od węzła S7 do Jaworzni, w okolicach szkoły w tej miejscowości oraz od torów kolejowych do Piekoszowa. Koszt remontu to ponad 4 miliony złotych, z czego 85 proc. wartości inwestycji pokryto ze środków Unii Europejskiej.

W uroczystym otwarciu trasy uczestniczył Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Jak powiedział to bardzo ważna trasa ze względów logistycznych, bowiem łączy trasę S7 z Piekoszowem, ważną gminą w powiecie kieleckim. Z wyremontowanych odcinków skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale również firmy, które mają swoje siedziby na terenie Piekoszowa.

Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów, jest zadowolony z tego, że nie tylko kierowcy skorzystają na remoncie. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych, bowiem przy drodze zostały wykonane nowe chodniki. Ponadto na wyremontowanych fragmentach wybudowano zatoki autobusowe.

Do zakończenia remontu trasy nr 761 na terenie gminy został jeszcze około półkilometrowy odcinek drogi w Piekoszowie. Zbigniew Piątek liczy, że uda się pozyskać pieniądze na zakończenie prac. Trasa przebiega obok sanktuarium w Piekoszowie. W okresie wakacyjnym jest tam duży ruch, przyjeżdża wielu pielgrzymów. Remont ma rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution