101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Bezpłatne zajęcia dla dzieci. Dzięki projektowi fundacji CampoSfera

Data publikacji: 13.11.2017 19:53
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

W budynku byłej szkoły w Klimontowie będą prowadzone bezpłatne zajęcia dla dzieci
Klimontów. 13.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

"Drzwi do Europy" - pod takim hasłem fundacja CampoSfera z Klimontowa w gminie Sędziszów realizuje projekt, podczas którego prowadzone są darmowe zajęcia z języka angielskiego, jogi oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci.

Obecnie w ramach europejskiego programu Erasmus+ fundacja gości troje wolontariuszy z Chorwacji, Niemiec i Hiszpanii, którzy w gminie Sędziszów prowadzą również spotkania o charakterze proekologicznym - mówi Katarzyna Nowak, koordynatorka projektów w fundacji CampoSfera.

Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce Elwira wolontariuszka z Chorwacji, która m.in. uczy języka angielskiego - decyzja o przyjeździe do Klimontowa w ramach programu Erasmus+ była bardzo trafna. Elwira, dzięki pobytowi w Polsce sama może nauczyć się języka polskiego. Ponadto prowadzi wiele zajęć nie tylko z dziećmi, ale również z osobami dorosłymi.

W budynku byłej szkoły w Klimontowie będą prowadzone bezpłatne zajęcia dla dzieciKlimontów. 13.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak dodaje - to dynamiczne środowisko, w którym bardzo wiele się dzieje, więc korzyść ze spotkań jest obustronna.

Zajęcia w ramach projektu "Drzwi do Europy" zakończą się w lutym przyszłego roku. Fundacja CampoSfera od 5 lat działa w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Klimontowie. Jej głównym działaniem jest edukacja w powiązaniu z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

Z lewej: Elwira, wolontariuszka z Chorwacji oraz Katarzyna Nowak, koordynatorka projektów w fundacji CampoSferaKlimontów. 13.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions