101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Działacze PO o marginalizacji regionu

Data publikacji: 13.11.2017 21:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Marzeny Okły-Drewnowicz ws. dyskryminacji regionu świętokrzyskiego. Na zdjęciu : Marzena Okła-Drewnowicz
Kielce. 13.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Świętokrzyscy działacze Platformy Obywatelskiej zarzucają obecnej władzy dyskryminację regionu. Jak stwierdziła poseł Marzena Okła-Drewnowicz, przez ostatnie dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości nasz region w wielu aspektach był pomijany.

Jednym z przykładów jest między innymi brak decyzji o budowie drogi krajowej numer 42 między Skarżyskiem a Starachowicami, która była gotowa do realizacji już w 2016 roku. Do tej pory budowa nie jest realizowana - dodała posłanka.

- To nie jedyny przykład złych działań rządu. W ostatnim czasie mogliśmy usłyszeć o propozycjach zlikwidowania Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach, które są jawnym przykładem dyskryminacji naszego regionu - stwierdziła.

Parlamentarzystka dodaje, że kolejnym z przykładów negatywnych działań ekipy rządzącej jest likwidacja ważnej dla regionu świętokrzyskiego placówki, jaką były Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Starachowicach.

Zdaniem Marii Zuby, poseł Prawa i Sprawiedliwości, opinie o tym, że nasze województwo jest obecnie marginalizowane są mocno przesadzone.

- Takie twierdzenia mogą wypowiadać tylko ludzie, którzy są oderwani od rzeczywistości. Po raz pierwszy w województwie świętokrzyskim bezrobocie spadło poniżej 10%. Obecnie, obserwujemy stały wzrost zarobków, wzrasta także zainteresowanie młodych ludzi zakładaniem własnych przedsiębiorstw - mówi posłanka PiS.

Ponadto, jak dodaje Maria Zuba - to właśnie za czasów rządów PO nasze województwo plasowało się na ostatnich lokatach w wielu rankingach.  

Zdaniem posła PO Artura Gierady, rolą opozycji jest przypominanie o deklaracjach, jakie przed wyborami dla Kielc i województwa świętokrzyskiego składali członkowie obozu rządzącego. Bycie posłem opozycji nie zwalnia nas z pracy i odpowiedzialności, czy to w sejmie czy to w sferze lokalnej - zaznaczył poseł.

Konferencja Marzeny Okły-Drewnowicz ws. dyskryminacji regionu świętokrzyskiego. Na zdjęciu: Marzena Okła-Drewnowicz i Artur GieradaKielce. 13.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution