101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Jak rozwiązać problem skażonej wody w Mójczy? Zastanawiali się radni

Data publikacji: 13.11.2017 22:00
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Rady Miejskiej Daleszyce.
Daleszyce. 13.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Woda w Mójczy nadal jest skażona. Końca problemu nie widać. Mówiono o tym podczas sesji Rady Miejskiej w Daleszycach. - Niektórzy ludzie pili wodę skażoną bakteriami - stwierdziła jedna z mieszkanek Mójczy Mirosława Herman. Jak dodała - zabrakło odpowiedniego powiadomienia i rozpowszechnienia komunikatu o zanieczyszczeniu.

Problem skażonej wody wystąpił po raz kolejny w tej miejscowości. Na początku października mieszkańcy byli pozbawieni wody zdatnej do picia przez 10 dni. Wtedy dostarczano ją beczkowozami. Podobnie jest obecnie, ponieważ do skażenia doszło znów 7 listopada.

Wniosek o rozpatrzenie stanu sanitarnego instalacji w Mójczy zgłosił radny Tomasz Jończyk. Przeczytał także list, który mieszkańcy skierowali do burmistrza Daleszyc Dariusza Meresińskiego. Napisano w nim m. in., że problem z jakością wody pojawiał się już w 2012 roku, lecz władze, pomimo alarmów w tej sprawie, nie reagowały. W liście mieszkańcy podkreślają, że takie zachowania mogą dawać im prawo do wnioskowania, że ich życie i zdrowie nie jest ważne dla władz.

Obecny na sesji Dariusz Meresiński poinformował, że szacunkowy koszt modernizacji sieci i ujęcia wody w Mójczy, to prawie 400 tysięcy złotych. - Chcemy rozwiązać ten problem i pomóc mieszkańcom, ponieważ dostęp do zdatnej wody jest priorytetem dla każdego - dodał burmistrz.

Dzisiaj została pobrana kolejna próbka wody do zbadania. Wyniki będą znane jutro.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions