101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Śmieci z Masłowa nadal na Magazynową

Data publikacji: 14.11.2017 11:02
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Magazynowej w Kielcach
Kielce. 14.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Władze Kielc zamierzają przedłużyć o kolejny rok umowę z gminą Masłów na korzystanie z miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ulicy Magazynowej.

Ryszard Muciek, dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem w ratuszu poinformował, że miesięczne utrzymanie punktu kosztuje około 30 tysięcy złotych. 10% odpadów pochodzi z gminy Masłów.

W nowej umowie zmieniono więc stawkę opłaty na 3 tysiące złotych miesięcznie. Dotychczas było to ponad tysiąc złotych. Termin obecnej umowy upływa z końcem bieżącego roku. W związku z tym, że Masłów nadal nie ma swojego punktu władze Kielc chcą iść na rękę sąsiedniej gminie. Samorząd Masłowa deklaruje, że w przyszłym roku taki punkt na swoim terenie uruchomi.

Projekt uchwały pozytywnie zaopiniowała komisja gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Na najbliższej sesji zajmie się nim Rada Miasta.

Z miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych korzystają przede wszystkim  mieszkańcy Kielc, którzy bezpłatnie mogą pozostawiać tu różnego rodzaju odpady i śmieci. Może to być gruz budowlany, gałęzie, chemikalia, opony, a także stare meble, sprzęt elektroniczny a nawet lekarstwa.

W tym roku miesięcznie do punktu trafiło ponad 200 ton odpadów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions