101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Fundacja Miśka Zdziśka zbiera dary dla dzieci z Afryki

Data publikacji: 14.11.2017 15:46
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa włącza się do zbiórki darów dla dzieci z Afryki
Jędrzejów. 14.11.2017 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" z Jędrzejowa włącza się do zbiórki darów dla dzieci z Afryki. Udział w akcji jest efektem współpracy jędrzejowskiej fundacji ze Stowarzyszeniem Salutem, które jest inicjatorem wyprawy pod hasłem "Scyzoryki wzdłuż Afryki", a jej pomysłodawcą jest podróżnik Jacek Słowak.

Wyjazd, jaki zaplanowano na drugą połowę grudnia tego roku odbędzie się przy współudziale Fundacji EDU Afryka. Do dzieci z Beninu, które żyją w skrajnej nędzy trafią ubrania, przybory szkolne oraz zabawki.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa włącza się do zbiórki darów dla dzieci z AfrykiJędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak powiedział Jacek Słowak, dary dla dzieci z Afryki zbiera nie tylko cały region świętokrzyski. Jak dodał, akcja skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych, które przez to, że pomagają innym uczą się empatii i w przyszłości staną się dobrymi ludźmi. - Chodzi o to, aby nasze dzieci podzieliły się ze swoimi potrzebującymi rówieśnikami ubraniami, zabawkami, przyborami szkolnymi, których już nie używają. Absolutnie nie chodzi o kupowanie nowych rzeczy - mówił Jacek Słowak.  

- Fundacja Miśka Zdziśka rozpoczyna współpracę ze Stowarzyszeniem Salutem, ponieważ po pierwsze to bardzo szczytny cel, a po drugie Stowarzyszenie Salutem robi rzeczy wyjątkowe z myślą o osobach niepełnosprawnych, z którymi na co dzień współpracujemy - powiedział Dariusz Lisowski, prezes Fundacji.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa włącza się do zbiórki darów dla dzieci z AfrykiJędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Pomoc w zbiórce darów dla dzieci z Afryki oraz dla wyprawy podczas spotkania zadeklarowali starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek oraz Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa. Jak mówili, mieszkańcy Jędrzejowa i powiatu są hojni, dlatego wielokrotnie wspierali akcje charytatywne i pomagali już osobom mieszkającym na kontynencie afrykańskim. Tak więc tym razem na pewno będzie podobnie i odpowiedź na zbiórkę darów dla dzieci będzie pozytywna - podkreślili.

Zbiórka darów dla dzieci z Afryki potrwa do 10 grudnia. W Jędrzejowie zebrane rzeczy można przynosić do siedziby fundacji Miśka Zdziśka, która mieści się w budynku Starostwa Powiatowego ma ul. Armii Krajowej.

Wyprawa pod hasłem "Scyzoryki wzdłuż Afryki" z darami dla dzieci z Afryki wyrusza 26 grudnia. Czterech podróżników pod przewodnictwem Jacka Słowaka będą mieli do pokonania 50 tysięcy kilometrów wzdłuż granic kontynentu. W ciągu zaledwie 7 miesięcy odwiedzą aż 30 krajów.

Szczegóły akcji dostępne są na stronach internetowych: eduafryka.org oraz na facebooku - Scyzoryki wzdłuż Afryki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions