101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Politechnika Świętokrzyska inwestuje w budowlańców

Data publikacji: 14.11.2017 15:56
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Świętokrzyską i porozumienie o współpracy ze Świętokrzyską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa. Na zdjęciu: rektor PŚK: Wiesław Trąmpczyński i Wojciech Płaza z izby
Kielce. 14.11.2017 / Fot. Kamil Dziewit / Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska chce skuteczniej dostosować swój program nauczania do potrzeb rynku pracy, dlatego podpisała porozumienie o współpracy ze Świętokrzyską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

Jak mówi profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor uczelni zacieśnienie współpracy ułatwi również absolwentom Politechniki zdobywanie uprawnień potrzebnych do dobrej pracy w branży budowlanej.

- W związku z tym mogą pełnić samodzielne funkcje w budownictwie, czyli to jest takie uzupełnienie możliwości ich funkcjonowania gospodarczego. A druga rzecz, to dostosowanie programów nauczania, bo przecież my nie chcemy kształcić dla samego kształcenia, ale chcemy naszych studentów przygotowywać do wejścia na rynek pracy - twierdzi rektor.

Z Izbą będą współpracować trzy wydziały kieleckiej uczelni: Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Budownictwa i Architektury oraz Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Z porozumienia zadowolony jest Wojciech Płaza, prezes Izby. Jak mówi, zacieśnienie współpracy będzie korzystne zarówno dla studentów, jak i branży budowlanej, która zyska większy wpływ na to, w jakich specjalnościach kształci kielecka uczelnia.

- Jeżeli mówimy o tym, że Politechnika chce doskonalić swoje działania w zakresie przygotowania zawodowego, to my, inżynierowie, wiemy najlepiej, jakiego rodzaju treści programowe są potrzebne. To już w jakimś zakresie działa, kilka lat temu rozmawialiśmy o tym, że Wydział Budownictwa ma specjalność konstrukcyjną drogową, a my potrzebowaliśmy mostowców  -  opowiada Wojciech Płaza.

Współpraca umożliwi również organizację praktyk zawodowych studentów kierunków: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, budownictwo oraz elektrotechnika.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution