101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

PiS podsumowuje dwa lata rządów [KOMENTARZE]

Data publikacji: 14.11.2017 16:01 / Data aktualizacji: 14.11.2017 17:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Warszawa. Wspólna konferencja prasowa premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podsumowująca dwulecie rządu
14.11.2017 / Fot. twitter Prawo i Sprawiedliwość

Premier Beata Szydło oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podsumowali dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo to trzy filary programu, na które wskazała szefowa rządu.

Studio Polityczne. Poseł Krzysztof Lipiec – PiSKielce. 05.11.2017 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

W ocenie posła Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości trzy filary, o których wspomniała premier Beata Szydło są dzisiaj motorem napędowym i gwarancją stabilności państwa.

- Jeżeli chodzi o program dotyczący polityki społecznej udało nam się zrealizować swoje założenia. To pozwoliło postawić na nogi politykę prorodzinną w naszym kraju. Wszystkie programy z plusem, spełniły się i zostały wdrożone - dodał.

Jak przypomniał świętokrzyski parlamentarzysta, przez te dwa lata opracowano również koncepcje zrównoważonego rozwoju. Ponadto, powiodło się także uchwalenie ustawy restrukturyzacyjnej służb mundurowych, dzięki którym do 2020 roku na sprawy związane z bezpieczeństwem zostanie przeznaczone dodatkowe 8 miliardów złotych.

Krzysztof Słoń, senator PiS05.10.2017 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Dzisiejsze wystąpienie Premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego pokazuje, ze po dwóch latach obecny rząd realizuje swoje obietnice wyborcze - stwierdził senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.  

Stawiając na takie filary jak rodzina, rozwój, bezpieczeństwo realizujemy oczekiwania społeczeństwa, co odzwierciedlają także dotychczasowe sondaże. Jak dodał senator w przypadku polityki prorodzinnej rząd realizuje sztandarowe programy takie jak 500+ i Mieszkanie Plus, służące rozwojowi naszego kraju chociażby pod względem demograficznym. Ostatnie dwa lata to również świetna sytuacja gospodarcza. Dzięki czemu możemy się pochwalić niespotykanym dotąd niskim bezrobociem, także w województwie świętokrzyskim.

Jak podkreślił senator równie ważną kwestią, z której wywiązuje się rząd jest bezpieczeństwo obywateli. W kontekście trudnej sytuacji związanej z emigracją, w Europie, Polska pozostaje niezwykle bezpiecznym miejscem. Wzmocniła się również nasza pozycja jeżeli chodzi o bezpieczeństwo międzynarodowe.

Staliśmy się silnym partnerem Stanów Zjednoczonych. Polska wstaje z kolan po długim okresie marginalizacji. Dzisiaj znowu możemy odczuwać dumę z naszego pochodzenia - dodał.

Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Platforma ObywatelskaFot. Robert Felczak / Radio Kielce

Z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Marzena Okła- Drewnowicz, do sukcesu dwóch lat funkcjonowania obecnego rządu, podchodzi z dystansem.

- Nie jestem aż tak optymistycznie nastawiona do zmian i reform w naszym kraju jak pani premier. Gdy patrzę na polskie szkolnictwo szkoda mi naszych dzieci. Zwłaszcza uczniów klas siódmych, którzy za rok w jednych klasach spotkają się z absolwentami gimnazjów. Problematyczna jest także kwestia sieci szpitali, gidze w naszym województwie zabrakło w nich ważnej lecznicy jaką były Polsko Amerykańskie Kliniki Serca - dodaje.

Zdaniem parlamentarzystki PO, jedynym sukcesem obecnej władzy, jest zjednoczenie części obywateli wokół takich wartości jak konstytucja i trójpodział władzy, o które byli w stanie walczyć na ulicy. 

19.02.2017 Studio Polityczne Radia Kielce. Poseł Kazimierz Kotowski, PSLFot. Karol Żak / Radio Kielce

Zdaniem Kazimierza Kotowskiego parlamentarzysty z Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie możemy bezkrytycznie przyjmować tego, co słyszymy w przekazie Pani Premier, ponieważ ocena rządzących zazwyczaj jest w pewnym sensie subiektywna. Jednak jak zaznacza, wiele prowadzonych działań zasługuje na uznanie.

- Oceniając bezstronnie osiągnięcia rządu, pozytywne jest z pewnością wdrożenie programu 500 plus. To program, z którego korzysta wiele rodzin i który przyczynia się do poprawy sytuacji dużej grupy ludzi - dodał.

Jak podkreśla poseł PSL, to co zasługuje na większą uwagę rządu, to polityka energetyczna, a zwłaszcza inwestycje w energię odnawialną, jak również górnictwo.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions