101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kielce stawiają na inwestycje. Znamy planowany budżet miasta na przyszły rok

Data publikacji: 14.11.2017 17:17
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.01.2016 Kielce. Urząd Miasta Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przyszłoroczny budżet Kielc będzie nastawiony na inwestycje, a dochody własne miasta w porównaniu do roku obecnego mają się zwiększyć o 20 milionów złotych. Planowany budżet miasta wyniesie miliard 400 mln złotych.

Barbara Nowak, skarbnik miasta poinformowała, że w przyszłym roku praktycznie 70 procent wydatków w planowanych inwestycjach, będą sfinansowane ze środków unijnych.

- Wszystkie wysiłki będziemy kierować na wykorzystanie środków unijnych. Będzie to prawdopodobnie ostatnia unijna perspektywa finansowa, dlatego nie możemy zmarnować tej szansy - powiedziała Barbara Nowak.

W przyszłym roku miasto podejmie się przede wszystkim modernizacji dworca PKS. Zakończy się budowa ulicy Pileckiego, a rozbudowane zostaną ulica Wapiennikowa i Cmentarna. Niewykluczone, że miasto będzie musiało zabezpieczyć dodatkowe środki na realizacje zadań oświatowych. W przyszłym roku o 6 milionów niższa będzie subwencja oświatowa.

Skarbniczka dodała także, że przyszłoroczny budżet był przygotowywany w oparciu o sytuację gospodarczą w kraju i Europie, a tą w jej opinii należy ocenić pozytywnie. 

- Nie ma powodów, aby siać wątpliwości, żeby w naszym mieście, czy województwie tak nie było. Informacje, jakie uzyskaliśmy są optymistyczne. Nasza sytuacja powinna wyglądać lepiej niż to, co założyliśmy w projekcie budżetu - dodała

Deficyt miasta w przyszłym roku wyniesie 139 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution