101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Proces Małgorzaty S. Zeznawały osoby podejrzewane o wręczanie pieniędzy

Data publikacji: 15.11.2017 15:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Proces Małgorzaty S. Sędzia Kamil Czyżewski

Proces Małgorzaty S. Sędzia Kamil Czyżewski
Kielce. 20.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w procesie Małgorzaty S. - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, oskarżonej o korupcję. Śledczy zarzucają jej przyjęcie łapówek w wysokości 3,5 tysiąca złotych. Jej obrona w trakcie poprzednich rozpraw twierdziła, że nie były to korzyści majątkowe tylko wpłaty na kampanię przed wyborami do Senatu w 2015 roku.

Oprócz Małgorzaty S., w sprawie zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby. Przedsiębiorcy z powiatu kieleckiego Heronim i Grzegorz Ł. są podejrzewani są o wręczenie łapówki Małgorzacie S. Dodatkowo Heronim Ł. oskarżony jest także o podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach poprzez powoływanie się na wpływy w tej instytucji w zamian za 100 zł.

Dzisiaj przed sądem zeznawała Janina M, która jest podejrzewana o przekazanie pieniędzy Heronimowi Ł. Oskarżona nie przyznaje się do winy.

- W 2015 roku byłam zarejestrowana w swoim urzędzie pracy, gdzie zaproponowano mi udział w kursie podnoszącym kwalifikacje. Zdecydowałam się na kurs przedstawiciela handlowego z prawem jazdy kat B. Po zgłoszeniu wniosku, przez długi czas nie otrzymywałam żadnej informacji zwrotnej i denerwowałam się, dlatego poprosiłam Heronima Ł. aby będąc w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach zapytał się czy zostałam zakwalifikowana, zeznała. Janina M. przyznała, że wręczyła mu sto złotych, za które miał kupić alkohol, który mieliśmy wspólnie wypić. Jak wyjaśniała przed sądem, Małgorzata S. jest dla niej osobą obcą.

Przed sądem zeznawał dzisiaj również Jacek Paszowski, kierownik Wydziału Organizacji i Kadr w PUP. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznał się do przekazywania Małgorzacie S. gotówki na prowadzenie kampanii wyborczej w 2015 roku. Jak stwierdził - Nie myślałem o tym, że może to być w jakiś sposób niestosowne. - Małgorzata S. nie prosiła mnie o pieniądze, jednak mając świadomość, że kandydowanie wiąże się z kosztami postanowiłem udzielić jej wsparcia -  dodał.  

Przypomnijmy, zgodnie z prawem, nie wolno przyjmować wpłat w gotówce na kampanię wyborczą, co potwierdza Państwowa Komisja Wyborcza. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 13 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution