101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Więcej miejsc w DPS. Dla chorych osób

Data publikacji: 16.11.2017 11:25
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Kielce. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ulicy Sobieskiego
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Kolejne dziesięć miejsc pielęgnacyjno-leczniczych powstanie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sobieskiego w Kielcach. Obecnie funkcjonuje tam dziewięć miejsc dla osób starszych, które są chore i nie wstają z łóżka.

- Potrzeby są jednak dużo większe. Dotychczasowe miejsca w zakładzie finansowane są przez Narodowy Funduszu Zdrowia. Złożyliśmy już pismo do funduszu z prośbą o zwiększenie tego finansowania. Jesteśmy przygotowani, do całkowitego przekształcenia w przyszłości DPS na zakład pielęgnacyjno-leczniczy - informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

W placówce przy ulicy Sobieskiego zatrudnione są pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog, logopeda oraz neurolog, psychiatra, rehabilitant i internista, którzy kompleksowo sprawują opiekę nad pacjentami przebywającymi w placówce.

- Społeczeństwo starzeje się i potrzebuje konkretnej opieki. Są osoby, które nie powinny przebywać w domu pomocy społecznej, ponieważ zadania tej instytucji nie obejmują opieki medycznej i pielęgnacyjnej - dodaje Magdalena Gościniewicz.

Adaptacja pomieszczeń ma się rozpocząć w przyszłym roku. Koszt inwestycji wraz z zakupem wyposażenia to około 900 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta. Docelowo w Zakładzie Pielęgnacyjno-Leczniczym w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sobieskiego w Kielcach ma być 60 łóżek.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution