101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Dobra wiadomość dla maturzystów. Będą mogli się sprawdzić

Data publikacji: 16.11.2017 19:08
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.03.2017 Kielce. IV LO. Próbna matura z języka polskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będzie kolejna edycja Świętokrzyskiej Próbnej Matury. Podobnie jak w ubiegłym roku jej organizatorem jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Piotr Burda, rzecznik uczelni i pomysłodawca próbnych matur zapowiada, że nowością tej edycji wydarzenia będą egzaminy w wersjach rozszerzonych.

-  Do tej pory  nasza matura była przeprowadzana z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym. Tym razem szkoły dostaną również arkusze z języka polskiego oraz matematyki na poziomie rozszerzonym. Przygotują je uznani kieleccy metodycy. Nie zmieni się termin, będzie to drugi tydzień marca - informuje rzecznik kieleckiego uniwersytetu.

Jak dodaje Piotr Burda, UJK zdecydował się na organizację kolejnej edycji próbnych matur, bowiem dyrektorzy szkół i nauczyciele chcieli by marcowe egzaminy były kontynuowane. Niebawem na stronie internetowej Uniwersytetu pojawią się szczegóły procedury zgłoszenia szkoły. Piotr Burda jest przekonany, że podobnie jak w poprzednich edycjach, do próbnych egzaminów przystąpią również licea spoza naszego województwa.

- To będzie dziewiąta edycja naszej matury, która jest jedynym takim egzaminem w Polsce przygotowywanym też przez media kieleckie. Do tej pory wzięło w nim udział 130 tysięcy osób. W praktyce obejmujemy naszym egzaminem całą południową Polskę - mówi Piotr Burda.

Wszystkie poprzednie edycje próbnej matury współorganizowało Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution