101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sandomierz zamyka Podziemną Trasę Turystyczną. Potrzebny remont

Data publikacji: 17.11.2017 15:41
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz - Podziemna Trasa Turystyczna
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jedna z największych atrakcji turystycznych Sandomierza czyli Podziemna Trasa Turystyczna będzie przez kilka najbliższych dni nieczynna. Od 20 do 24 listopada niemożliwe będzie zwiedzanie tego miejsca, ponieważ wykonywane będą prace konserwacyjne instalacji podziemnych znajdujących się na dziedzińcu Trasy w miejscu gdzie kupuje się bilety i schodzi do podziemi.

Jak poinformował Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury, wykonanie tych prac jest konieczne, ponieważ są nieszczelności pojawiające się z wód opadowych i innych przyczyn. Powodują one tworzenie się zatorów w kanalizacji oraz na ujęciu wody w tym miejscu.

Termin wykonania remontu instalacji wybrany został nieprzypadkowo.

- Grunt nie jest jeszcze zamarznięty, a ponadto jest już po sezonie turystycznym więc zamknięcie trasy na kilka dni nie będzie uciążliwe ani dla gości ani dla służb, które wykonywać będą konserwację - dodał dyrektor Dumin.

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu ma 470 metrów długości. To system dawnych XIV i XV wiecznych piwnic i składów, w których kupcy sandomierscy przechowywali swoje towary.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution