101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zima coraz bliżej. Wskazuje na to zachowanie zwierząt

Data publikacji: 19.11.2017 14:52
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ptasi Azyl
Ostrów. 19.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W przyrodzie mamy coraz więcej zwiastunów zbliżającej się zimy. Założyciel "Ptasiego Azylu" Janusz Wróblewski informuje, że z obserwacji ptaków oraz zwierząt wynika, że ta pora roku niebawem się rozpocznie. Z Polski odleciały już m. in. bociany a do odlotu szykują się szpaki. Niektóre zwierzęta przygotowują się do zimowego snu.

- Jeże już zapadły w sen zimowy, także wiewiórki inaczej się zachowują. Śpią bardzo długo, ale jeszcze wstają i jedzą pokarm. Do azylu przybywają również obce zwierzęta, jak na przykład bażanty. One zmieniły już zachowanie, pojawiają się u mnie, chociaż nie ma jeszcze śniegu. To dla nich oznacza, że już przyszła taka pora, kiedy wymagają specjalnej troski - podkreśla.

Jak dodaje Janusz Wróblewski, po zachowaniu zwierząt można stwierdzić, że tegoroczna zima okaże się bardzo łagodna.

- Moje jeże zapadły w sen zimowy zdecydowanie później niż zawsze. Jeszcze tydzień temu jadły pokarm, który ja im przygotowałem. Wiewiórki, jak zbliża się ostra zima to zapadają w głęboki sen zimowy, a moje jeszcze nie do końca zapadły, bo biegają po klatkach i jedzą pokarm, który im przynoszę - mówi Janusz Wróblewski.

Azyl położony jest we wsi Ostrów, w gminie Chęciny. Trafiają tam głównie ptaki, które zostały ranne. Większość z nich po zakończeniu leczenia, wypuszczana jest na wolność. W ciągu 14 lat w Ptasim Azylu pomoc otrzymało około 1000 dzikich zwierząt.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution