101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Interaktywny film promuje piękno Ponidzia

Data publikacji: 19.11.2017 16:13
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Print screen z filmu "Moc Ponidzia" 
19.11.2017 / Fot. film "Moc Ponidzia" 

"Moc Ponidzia" - to tytuł interaktywnego filmu promującego m. in. Busko-Zdrój i Wiślicę. Obraz stał się jedną z atrakcji buskiej "Kapsuły Wrażeń", czyli zaopatrzonego w nowoczesne technologie pojazdu służącego promocji zdrojowej miejscowości i jej najbliższej okolicy.

Widz, po założeniu specjalnych okularów, może udać się na spacer po Parku Zdrojowym i buskiej promenadzie, a także m. in. zwiedzić podmiejski rezerwat Zimne Wody i odkryć najstarsze zabytki Wiślicy. Obraz jest rodzajem filmu sferycznego. Technologia pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w sferze 360 stopni. Oglądający może zmieniać kierunek patrzenia i wybrać najciekawszy w danym momencie fragment otaczającej go rzeczywistości.

- Dzięki temu, projekcja filmu daje widzowi poczucie bycia wewnątrz dziejących się wydarzeń - wyjaśnia Robert Dąbal, dyrektor buskiego Centrum Kultury. - Widz może poczuć to wszystko, co chcieliśmy przekazać, czyli piękno Ponidzia, Buska-Zdroju i całej okolicy. Oglądający może być częścią tego filmu, co jest najbardziej innowacyjnym elementem całego przedsięwzięcia - dodaje.  

"Kapsuła wrażeń” została zakupiona dzięki unijnej dotacji, o którą zabiegała Lokalna Grupa Działania "Królewskie Ponidzie" i Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Pojazd z filmem opowiadającym o Ponidziu i wykorzystującym inne narzędzia technologiczne służące promocji w tournée po Polsce wyruszy wiosną.

Po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, który odbywał się w Busku pod koniec października. Pieczę nad „Kapsułą wrażeń” sprawuje buskie Centrum Kultury. Film "Moc Ponidzia" można również oglądać w serwisie YouTube.

 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution