101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nagrody przyznane. Zwycięzców poznamy 30 listopada

Data publikacji: 20.11.2017 11:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Świętokrzyski Burzyciel Barier
Kielce. 20.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W tym roku po raz drugi przyznana zostanie nagroda „Świętokrzyski Burzyciel Barier”. To konkurs, którego inicjatorką była Anna Sowa, pełnomocnik prezydenta Kielc ds. osób niepełnosprawnych.

Nagroda przyznawana jest osobom, stowarzyszeniom i organizacjom, które likwidują bariery architektoniczne oraz aktywnie działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Dziś kapituła konkursowa wybrała osoby i instytucje, które zostaną uhonorowane podczas uroczystej gali.

Jak informuje Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w tym roku formuła konkursu została rozszerzona o dwie kategorie. Pierwsza z nich, to „Łatwy dostęp”.

- Oprócz podmiotów, które usuwają bariery architektoniczne, nagrodzimy także osoby i instytucje, których działania powodują likwidację barier w komunikowaniu się. Stąd honorowane będą inicjatywy ułatwiające życie osobom z dysfunkcją wzroku, słuchu i mowy - dodaje Andrzej Michalski.

Ponadto statuetki wręczone zostaną w kategorii skuteczna komunikacja oraz przyjaciel osób niepełnosprawnych.

Świętokrzyski Burzyciel BarierKielce. 20.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem przewodniczący kapituły konkursowej zauważa, że plebiscyt ma szczególny charakter.

- Nagradzane są osoby i instytucje, które prowadzą swoją działalność na rzecz osób niepełnosprawnych od wielu lat. Często czynią to w zaciszu nie afiszując się ze dokonaniami. Dlatego  my takie osoby staramy się pokazywać. W ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpiła ewolucja w podejściu do osób niepełnosprawnych, do ich problemów. Ich świat, to także świat zdrowych ludzi nie da się tego oddzielić - dodał senator Krzysztof Słoń.

Tegorocznych „Świętokrzyskich Burzycieli Barier” poznamy 30 listopada. Gala odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Organizatorem konkursu jest świętokrzyski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W pierwszej edycji konkursu przyznano tylko jedną statuetkę, która trafiła do miasta Kielce. Z kolei wyróżnienie otrzymały Caritas Diecezji Kieleckiej, Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Świętokrzyski Burzyciel BarierKielce. 20.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution