101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Problemy kierowców na Wapiennikowej. Drogowcy zmienią oznakowanie?

Data publikacji: 20.11.2017 13:43
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
14.11.2017 Kielce. Skrzyżowanie ulic Popiełuszki Pileckiego i Wapiennikowej

14.11.2017 Kielce. Skrzyżowanie ulic Popiełuszki, Pileckiego i Wapiennikowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy poruszający się ulicą Wapiennikową notorycznie łamią przepisy na nowym skrzyżowaniu, które powstało w związku z budową ulicy Pileckiego w Kielcach.

Nowa organizacja ruchu przewiduje dla pojazdów jadących ulicą Wapiennikową i skręcających w lewo w Tarnowską tylko jeden pas. Pozostałe dwa, zgodnie z oznakowaniem poziomym, służą do jazdy na wprost. Tymczasem kierowcy nie patrząc na znaki skręcają w lewo również z pasa środkowego.

Jarosław Skrzydło rzecznik Miejskiego Zarządu dróg w Kielcach pytany o ewentualne zmiany organizacji ruchu dopuszczające skręt także ze środkowego pasa stwierdził, że skrzyżowanie wciąż jest w budowie, a organizacja ruchu została przygotowana w oparciu o liczne analizy.

Dopiero po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej będzie można nanosić ewentualne poprawki, ale tylko związane z wydłużeniem poszczególnych cykli. Nie jest jednak przewidywane umożliwienie skrętu w lewo z dwóch pasów.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zaznaczył, że to miejsce jest na stałej mapie kontroli funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Ponieważ trwa tam jeszcze budowa policjanci zwracają uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale również na porządek i bezpieczeństwo pracowników.

- Jeżeli zauważymy, że zasadne będzie np. wprowadzenie dwóch pasów ruchu do skrętu z ulicy Wapiennikowej w Tarnowską, to będziemy o to wnioskować do zarządcy drogi. Obecnie policja monitoruje, jakie są potrzeby kierowców i jakie rozwiązania mogłyby usprawnić jazdę na tym skrzyżowaniu - dodaje policjant.

Za niestosowanie się do oznakowania poziomego na jezdni grozi mandat w wysokości 250 złotych i 5 punktów karnych.

14.11.2017 Kielce. Skrzyżowanie ulic Popiełuszki, Pileckiego i WapiennikowejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution