101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ministerstwo wesprze finansowo Uniwersytety Trzeciego Wieku

Data publikacji: 20.11.2017 14:05
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce Kieleckie Centrum Kultury. Gala podsumowująca pierwszą edycję projektu Wiek nie musi być nudą

Kielce, Kieleckie Centrum Kultury. Gala podsumowująca pierwszą edycję projektu „Wiek nie musi być nudą”
Kielce. 20.11.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Uniwersytety Trzeciego Wieku z województwa świętokrzyskiego będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze na swoją działalność. W ramach programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku w przyszłym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekaże na rozwój tych placówek dodatkowe 350 tysięcy złotych.

Dzisiaj w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się gala podsumowująca pierwszą edycję projektu zatytułowaną „Wiek nie musi być nudą”.

Jak mówi poseł Porozumienia Michał Cieślak projekt okazał się wielkim sukcesem. W naszym województwie wzięło w nim udział ponad 700 osób skupionych w pięciu uniwersytetach trzeciego wieku.

- Seniorzy dają świetny przykład młodzieży, która może korzystać z ich bogatego doświadczenia życiowego i energii. Poprzez uczestnictwo w licznych wyjazdach i zajęciach członkowie uniwersytetów mogą się aktywizować i rozwijać swoje pasje.

Jak podkreśla parlamentarzysta liczymy na to, że kolejna edycja pozwoli większej liczbie studentów seniorów na skorzystanie z możliwości, jaką niesie za sobą udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kielce, Kieleckie Centrum Kultury. Gala podsumowująca pierwszą edycję projektu „Wiek nie musi być nudą”Kielce. 20.11.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W tym roku placówki miały do dyspozycji ćwierć miliona złotych. Za te pieniądze organizowano wycieczki, konferencje i warsztaty.

Jak mówią Renata Koczur i Elżbieta Starachowska z buskiego uniwersytetu, udział w projekcie umożliwił zdobycie nowych doświadczeń i otwarcie się na nowe znajomości. Szczególnie atrakcyjne były dla nas wycieczki oraz zajęcia taneczne. Dzięki licznym spotkaniom mogłyśmy poznać nowe osoby z uniwersytetów całego województwa.

Zdaniem Renaty Janik, doradcy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, województwo świętokrzyskie wciąż plasuje się na końcu jeżeli chodzi o ilość uniwersytetów dla seniorów.

- Między innymi dzięki funduszom i projektom ministerstwa ta sytuacja powoli ulega zmianie. Miejmy nadzieję, że dzięki nim świętokrzyskie nie będzie już białą plamą na mapie Uniwersytetów Trzeciego Wieku - mówi Renaty Janik.

Obecnie w naszym regionie funkcjonuje około 20 takich placówek.

Kielce, Kieleckie Centrum Kultury. Gala podsumowująca pierwszą edycję projektu „Wiek nie musi być nudą”Kielce. 20.11.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Łącznie na projekt wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze środków ministerstwa w skali kraju  przeznaczono 4 miliony złotych, z których skorzystały 103 placówki. W województwie świętokrzyskim udział wzięły uniwersytety z Kielc, Starachowic, Stąporkowa, Buska-Zdroju i Wiślicy. W przyszłym roku kwota wsparcia w skali kraju wyniesie 6 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution