101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pułkownik Paweł Chabielski objął dowództwo jednostki na Bukówce

Data publikacji: 20.11.2017 14:39
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przekazanie obowiązków dowódcy jednostki CPdMZ. Przemawia pułkownik Paweł Chabielski
Kielce. 20.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pułkownik Paweł Chabielski został dziś oficjalnie nowym komendantem Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Dotychczas pełnił funkcję szefa wydziału szkolenia w jednostce. W rozmowie z reporterem Radia Kielce zwrócił uwagę na to, że nowa funkcja to dla niego bardzo duże wyzwanie.

Obok zadań związanych z wyszkoleniem żołnierzy, obserwatorów, czy korespondentów wojennych zamierza angażować jednostkę w wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Chce, aby młode pokolenie wiedziało na czym polega współczesny patriotyzm i jak go należy okazywać. Ponadto w jednostce planowane są remonty ośrodków i bazy szkoleniowej.

W uroczystościach uczestniczyła m. in. Ewa Chabielska, małżonka nowego komendanta.   Podkreśliła, że jest bardzo dumna z męża, a ten dzień zapamięta na bardzo długo. Dodała że jednostka na Bukówce jest bardzo bliska mężowi, ponieważ jest kielczaninem i długo starał się o możliwość odbywania służby w tym miejscu. Ewa Chabielska przyznała również, że wspiera swojego męża w wykonywaniu tego trudnego zawodu. - To dla mnie naturalny obowiązek. Czasami bywało trudno np. gdy mąż wyjeżdżał na misje - przyznała Ewa Chabielska.

Zdaniem senatora PiS Jarosława Rusieckiego, przewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej nowa funkcja to duże wyzwanie dla komendanta. Parlamentarzysta zwrócił uwagę na to, że polska armia przechodzi szereg zmian. Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, ma szczególne znaczenie, ponieważ na wszystkich kontynentach obserwujemy wzrost niepokojów społecznych. W opinii senatora istnieje potrzeba powrotu do misji ONZ na tak szeroką skalę, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

Z kolei zdaniem senatora PiS Krzysztofa Słonia przekazanie dowodzenia w ręce nowego komendanta do szczególny dzień na Bukówce. Parlamentarzysta przypomniał bardzo długą tradycję wojska polskiego w tym miejscu, m. in. służbę Czwartego Pułku Piechoty Legionów - obrońców Westerplatte. - To kolejny etap w tej sztafecie pokoleń. Liczę, że będzie to dobra zmiana, która pokaże jak kielecka Bukówka jest ważna dla miasta oraz regionu świętokrzyskiego. Ta jednostka jest też istotna dla całej polskiej armii - powiedział senator Krzysztof Słoń.

Pułkownik Paweł Chabielski służy w wojsku od 1996 roku. Przez ten czas brał udział w pięciu misjach zagranicznych. Trzykrotnie wyjeżdżał do Afganistanu. Był też na misji w Iraku, między innymi w Karbali oraz w Republice Środkowoafrykańskiej. W Kielcach pełni służbę od 2004 roku. Od listopada 2015 roku był Szefem Wydziału Szkolenia.

Dotychczasowy komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, pułkownik Wiesław Mitkowski został przeniesiony do rezerwy kadrowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution