101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital na Czarnowie poszukuje lekarzy specjalistów

Data publikacji: 21.11.2017 12:52 / Data aktualizacji: 21.11.2017 15:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpital Wojewódzki, SOR
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach poszukuje lekarzy w kilku specjalizacjach. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik lecznicy, najbardziej poszukiwani są ortopedzi i chirurdzy, którzy chcieliby podjąć pracę na szpitalnym oddziale ratunkowym na tzw. dyżurze kontraktowym.

Poszukiwani są także anestezjolodzy, którzy chcieliby pracować na anestezjologii i intensywnej terapii w klinice kardiochirurgii.

- Obawiamy się przyszłości, dlatego poszukujemy do pracy specjalistów. Oferta adresowana jest do lekarzy z zewnątrz, którzy nie są zatrudnieni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Natomiast braki kadrowe w żaden sposób nie zagrażają pacjentom przebywającym w naszej placówce - zapewnia Anna Mazur-Kałuża.

Rozstrzygnięcie konkursu, który ogłosił szpital planowane jest 30 listopada. Umowy z lekarzami na pełnienie dyżurów kontraktowych będą podpisane od 1 grudnia na półtora roku.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zatrudnionych jest około 470 lekarzy.

Jak informowaliśmy, 90 lekarzy ze szpitala na Czarnowie wypowiedziało klauzulę opt aut, co oznacza, że nie zgadzają się na pracę w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo. Wypowiedzenie klauzuli opt aut przez lekarzy specjalistów i rezydentów pracujących w Wojewódzkim Szpitalny Zespolonym w Kielcach to odpowiedź na apel Naczelnej Rady Lekarskiej, która zwraca się do lekarzy o ograniczenie w najbliższym czasie gotowości do świadczenia pracy i wykonywania świadczeń zdrowotnych, również w ramach umów cywilnoprawnych, do maksymalnie 48 godzin w tygodniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution