101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ze starachowickiej strzelnicy będzie korzystała kadra narodowa

Data publikacji: 21.11.2017 15:42
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Strzelnica w Starachowicach
Fot. UM Starachowice

Rozpoczęła się modernizacja starachowickiej strzelnicy. Koszt inwestycji to kilka milionów złotych. Jak podkreślił lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec jest to jeden z piękniejszych obiektów w Polsce. Strzelnica została wpisana na listę obiektów strategicznych Polskiego Związku Strzeleckiego.

Minister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski obejmuje kuratelę nad tą strzelnicą i przekaże samorządowi dotacje na ten cel. Na razie będzie to około 1,5 mln zł, ale czynimy starania, by zwiększyć pulę dofinansowania ze środków Ministra Sportu i Turystyki - dodaje parlamentarzysta.

Ponadto gmina Starachowice otrzyma z Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego sprzęt stanowiący wyposażenie obiektu o łącznej wartości ok. 500 tys. zł.

We wrześniu Starachowice złożyły kolejny wniosek o dofinansowanie dalszych prac. Pismo czeka na rozstrzygniecie - poinformował prezydent Starachowic Marek Materek.

Obecnie z obiektu korzystają przedstawiciele służb mundurowych oraz uczniowie klas mundurowych z całej Polski. Po modernizacji na strzelnicy będzie trenowała sportowa kadra narodowa i organizowane będą zawody.

Jak dodał poseł Krzysztof Lipiec ze strzelnicy korzystali będą także żołnierze powstającej Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wartość inwestycji wynosi około 5 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec lipca 2019 r.

Strzelnica w StarachowicachFot. UM Starachowice

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution