101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Budują kolejny odcinek ekspresowej „siódemki”

Data publikacji: 22.11.2017 11:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Skarżysko-Kamienna. Droga krajowa nr 7
Skarżysko-Kamienna. 11.10.2017 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Rozpoczęły się prace przy budowie ekspresowej "siódemki" ze Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa. Drogowcy rozpoczęli przygotowania od wycinki drzew i krzewów znajdujących się w miejscu przebiegu trasy.

Małgorzata Pawelec, rzecznik Kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że kolejnym etapem będą prace ziemne, między innymi przygotowanie dróg technologicznych. Trwają przygotowania zaplecza dla budowy i magazynów. Drogowcy przygotowują się także do zmiany organizacji ruchu.

Jak informowaliśmy, prace na ostatnim odcinku „siódemki” w województwie prowadzi firma Budimex. Kontrakt jest wart ponad 260 milionów złotych. Odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi krajowej numer 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ.

Budowany fragment będzie miał prawie 8 kilometrów. Skomunikuje 50-kilometrową część drogi ekspresowej S7 od Chęcin przez Kielce do Skarżyska z gotowym odcinkiem rozpoczynającym się u granic województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Przygotowaniu inwestycji towarzyszyły protesty ekologów, którzy podnosili, że w miejscu przebiegu trasy żyje cenny gatunkowo motyl. W związku z tym drogowcy przygotowali alternatywny przebieg trasy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution