101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kto szefem szpitala w Starachowicach? Jest dziewięciu chętnych

Data publikacji: 22.11.2017 14:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Szpital powiatowy w Starachowicach
Starachowice / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Dziewięć osób chce kierować Szpitalem Powiatowym w Starachowicach. To m. in. Katarzyna Arent, która obecnie pełni obowiązki dyrektora tej lecznicy, Jarosław Łyczkowski, który już kierował tą placówką na początku lat 2000 oraz Zbigniew Deja, były dyrektor szpitala w Iłży.

Jak informuje Marek Pawłowski, wicestarosta starachowicki, termin składania ofert upłynął wczoraj, a dziś komisja konkursowa rozpatrzyła złożone dokumenty pod względem formalno–prawnym. Przesłuchania kandydatów zaplanowano na 1 grudnia.

Jak dodaje Marek Pawłowski, przyszły dyrektor szpitala w Starachowicach musi spełnić kilka wymogów. - Musi przede wszytki przedstawić koncepcję prowadzenia i rozwoju szpitala. Wymagane jest także wykształcenie wyższe, przynajmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe i co najmniej 3-letni staż pracy – wylicza wicestarosta Pawłowski.

O fotel dyrektora Szpitala Powiatowego w Starachowicach ubiegają się także m. in. Piotr Latawiec, Joanna Pionka, Waldemar Wrona, Jarosław Pogorzelski, Łukasz Dolata oraz Andrzej Sękowski.

Jak informowaliśmy, 31 sierpnia ze stanowiska szefa starachowickiej lecznicy odwołany został dotychczasowy dyrektor, Grzegorz Fitas. Powodem tej decyzji była utrata zaufania przez zarząd powiatu. Zdaniem starostwa, dyrektor Fitas nie realizował programu naprawczego, nie prowadził negocjacji w sprawie nowego zakładowego układu zbiorowego pracy i doprowadził do znacznego pogorszenia sytuacji finansowej szpitala.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution