101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szybciej koleją ze Skarżyska do Sandomierza

Data publikacji: 22.11.2017 14:30
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Skarżysko - Kamienna - dworzec PKP
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

To już pewne, kolejowe podróże ze Skarżyska, do Sandomierza będą szybsze. Ponad pół miliarda złotych trafi do województwa świętokrzyskiego na modernizację, łączącej te miasta linii kolejowej nr 25. Dziś podpisano umowy o dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia pięciu kolejnych inwestycji.

Prace na świętokrzyskim odcinku będą polegały na modernizacji torów, wraz z budową i odnowieniem innych elementów infrastruktury, m. in.: przystanków, wiat i kładek dla pieszych.

Zmodernizowany zostanie także dworzec w Skarżysku-Kamiennej. W jego sąsiedztwie powstaną parkingi typu Park&Ride. To miejsca dla osób, które korzystają z publicznego transportu zbiorowego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadają się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób kontynuują dalszą drogę.

Przewoźnicy będą mogli również przywrócić regularne połączenia między Skarżysko-Kamienną, a Sandomierzem. Umowy o dofinansowanie dotyczą projektów kolejowych w trzech województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i świętokrzyskim. Łączna wartość inwestycji to ponad 2 mld zł, w tym blisko 1 mld zł dofinansowania ze środków UE.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution