101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Artur Wijata: moją inspiracją są artyści

Data publikacji: 22.11.2017 15:23
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Debaty młodych - ludzie i ich pasje. Spotkanie z Arturem Wijatą. Na zdjęciu : Teresa Wołczyk - Rosołowska, Lucyna Gromiec oraz Artur Wijata
Kielce. 22.11.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

W dotychczasowej pracy zawodowej zorganizował ponad 100 wystaw, a najbardziej cieszy się z ekspozycji dzieł Magdaleny Abakanowicz, której przygotowanie trwało pięć lat. Jej dzieła można było podziwiać w 2014 roku w Kieleckim Centrum Kultury. Dzisiaj kurator Galerii Winda KCK Artur Wijata przekonywał młodych ludzi, że warto mieć odwagę iść o krok dalej, kiedy dąży się do określonego celu.

Podczas spotkania z uczniami kieleckich szkół ponadgimnazjalnych, w Domu Kultury Zameczek, Artur Wijata opowiadał o swoich inspiracjach, który są dla niego przede wszystkim artyści. Opowiadał o swojej pracy zawodowej, ale także o młodości.

W „Debacie młodych – ludzie i ich pasje” wzięli udział m. in. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Oprócz pytań o pasje i pierwsze miłości, młodzi ludzie przeprowadzili również mini-test zaproszonemu gościowi. Jedno z pytań dotyczyło Maxa Ernsta, który domalował wąsy słynnej Mona Lisie.

Jedna z uczestniczek debaty Aleksandra Skorodzień, uczennica kieleckiego ekonomika podkreśla, że najbardziej zainspirowały ją słowa o wierze w marzenia. Ponieważ wiara będzie nas prowadzić do osiągnięcia wyznaczonych celów –dodaje.

"Debata młodych – ludzie i ich pasje" jest wydarzeniem cyklicznym. Gościem następnego spotkania, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 10.00, będzie biskup Marian Florczyk.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution