101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przyznała się do zabicia dziecka. Sąd wypuścił ją na wolność

Data publikacji: 22.11.2017 16:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ożarów. Cmentarz żydowski. Wejście
Ożarów. 26.10.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ewa T., matka dziecka, którego zwłoki zostały znalezione pod koniec października na Cmentarzu Żydowskim w Ożarowie, została wypuszczona na wolność. Sąd Okręgowy w Kielcach, który rozpatrywał zażalenie obrońcy kobiety na decyzję o tymczasowym areszcie uznał, że ten środek zapobiegawczy nie powinien być stosowany - informuje Jan Klocek, rzecznik kieleckiego sądu.

- Opinie biegłych poddają w wątpliwość trafność zarzutu stawianego przez oskarżyciela publicznego - wyjaśnia Jan Klocek.

Teraz prokurator może zastosować inne środki zapobiegawcze. Prokuratura Rejonowa w Opatowie, która prowadzi to postępowanie, postawiła podejrzanej zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok. W tej samej sprawie zatrzymano także drugą osobę Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu, prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niej dozoru policyjnego. Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia.

Jak informowaliśmy, zwłoki zostały odnalezione 25 października przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy, którzy wykonywali na cmentarzu prace porządkowe. Wstępnie ustalono, że ciało dziecka leżało tam od kilku dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions