101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Przyznała się do zabicia dziecka. Sąd wypuścił ją na wolność

Data publikacji: 22.11.2017 16:00
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ożarów. Cmentarz żydowski. Wejście
Ożarów. 26.10.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Ewa T., matka dziecka, którego zwłoki zostały znalezione pod koniec października na Cmentarzu Żydowskim w Ożarowie, została wypuszczona na wolność. Sąd Okręgowy w Kielcach, który rozpatrywał zażalenie obrońcy kobiety na decyzję o tymczasowym areszcie uznał, że ten środek zapobiegawczy nie powinien być stosowany - informuje Jan Klocek, rzecznik kieleckiego sądu.

- Opinie biegłych poddają w wątpliwość trafność zarzutu stawianego przez oskarżyciela publicznego - wyjaśnia Jan Klocek.

Teraz prokurator może zastosować inne środki zapobiegawcze. Prokuratura Rejonowa w Opatowie, która prowadzi to postępowanie, postawiła podejrzanej zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok. W tej samej sprawie zatrzymano także drugą osobę Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka. Po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu, prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niej dozoru policyjnego. Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia.

Jak informowaliśmy, zwłoki zostały odnalezione 25 października przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy, którzy wykonywali na cmentarzu prace porządkowe. Wstępnie ustalono, że ciało dziecka leżało tam od kilku dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution