101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pracownicy socjalni docenieni przez wojewodę

Data publikacji: 22.11.2017 18:01
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.11.2017 Kielce. Wojewódzkie obchody dnia pracownika socjalnego. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski, dyr. wydziału polityki społecznej i zdrowia Anna Gromska, senator Krzysztof Słoń, dyr. MOPS Jędrzejów Grażyna Chabior i Dariusz Czechowski- członek rady pomocy społecznej
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W Kielcach odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Przedstawiciele placówek terapeutycznych, opiekuńczych i wychowawczych spotkali się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Podsumowali swoją dotychczasową pracę oraz odebrali nagrody i wyróżnienia.

- Dar serca, który pracownicy socjalni okazują rodzinom i osobom potrzebującym zasługuje na uznanie, dlatego dzisiaj spotykamy się wspólnie, aby im podziękować i wyróżnić osoby najbardziej aktywne - podkreślił wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski.

Wśród wyróżnionych znalazła się m. in. Alina Rogula, dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Kielcach. Jak powiedziała: nagroda to ogromna niespodzianka, ale też zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

- Chcemy, aby wszyscy wiedzieli, że dom pomocy społecznej nie jest czymś strasznym. To przede wszystkim miejsce, gdzie podopieczni mogą zaznać ciepła i domowego spokoju. Mogą realizować swoje pasje. Staramy się nie oceniać rodzin, które oddają do nas swoich bliskich, ponieważ często często wiążą się z tym trudne historie - powiedziała Alina Rogula.

Obecny podczas uroczystości senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń podkreślił, że zawód pracownika socjalnego jest tą profesją, do której trzeba mieć specjalne powołanie.

- Pracownicy socjalni to osoby, które najczęściej mają kontakt z niepokojącymi sytuacjami, które dzieją się w naszych rodzinach. To zawód społecznie  mało  doceniany, również z tego względu, że wymaga olbrzymiej dyskrecji - podkreślił senator.

Przypomniał, że dowodem skuteczności działań świętokrzyskich placówek socjalnych jest wyróżnienie, jakie otrzymał od minister Elżbiety Rafalskej Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Placówka została jedną z pięciu, które zostały nagrodzone za wybitne i nowatorskie przedsięwzięcia w zakresie pomocy rodzinie.

Podczas dzisiejszych uroczystości statuetką wojewody świętokrzyskiego nagrodzeni zostali: Grażyna Chabior dyrektor MOPS w Jędrzejowie, Alina Rogula dyrektor DPS im. św. Brata Alberta w Kielcach oraz państwo Ewa i Robert Woźniakowie z Rodzinnego Domu Dziecka w gminie Daleszyce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution