101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Radni wnioskują o dodatkowe pieniądze na edukację

Data publikacji: 22.11.2017 18:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja rady miasta
Kielce. 19.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Radni Komisji Edukacji i Kultury w Kielcach proponują wniesienie zmian do przyszłorocznego budżetu miasta. Wnioskują do prezydenta o zabezpieczenie dodatkowych 2 milionów złotych na wydatki związane z edukacją. Pieniądze miałby zostać przeznaczone na remonty szkół wynikające z zaleceń sanepidu. Chodzi przede wszystkim o modernizacje toalet i szatni, malowanie ścian czy remonty posadzek.

Jest także propozycja, gdzie w przyszłorocznym budżecie znaleźć pieniądze na ten cel. Zdaniem Tomasza Boguckiego, radnego Porozumienia Samorządowego, miasto powinno zrezygnować z planów budowy podgrzewanej murawy boiska szkoleniowego Korony Kielce przy ulicy Szczepaniaka.

Jacek Wołowiec, radny PSL, poinformował, że kilka tygodni temu wystąpił do prezydenta z interpelacją. Chciał dowiedzieć się, jakie są potrzeby, jeśli chodzi o poprawę warunków sanitarnych w szkołach i ile to może kosztować. Okazało się, że remonty oscylują w okolicach 4 milionów złotych.

W kosztach uwzględniono także modernizacje budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych. Inwestycje wyceniono na około 2 mln złotych. Jednak jak informowaliśmy, ta szkoła ma zmienić swoją siedzibę.

Zdaniem radnego remont w przyszłym roku nie będzie konieczny. - Jeśli nasz wniosek zostanie zaakceptowany to infrastruktura szkolna ulegnie znacznej poprawie – dodał radny. Jego zdaniem - jeśli zmiany zostaną uwzględnione to przyszłoroczny budżet można ocenić, jako proedukacyjny.

Projekt budżet na przyszły rok zakłada, że na oświatę i wychowanie przeznaczonych będzie ponad 356 milionów złotych, co stanowi 25% wydatków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution