101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Znów brakuje krwi. Centrum krwiodawstwa apeluje o jej oddawanie

Data publikacji: 22.11.2017 19:09
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mobilny punkt poboru krwi
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi. Jak informuje dyrektor placówki Jerzy Stalmasiński, obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy krwi: A Rh dodatnią, B Rh ujemną oraz na krew o grupie zerowej.

- Odnotowujemy bardzo intensywne i wzmożone zainteresowanie krwią ze strony świętokrzyskich szpitali i tak naprawdę brakuje wszystkich grup. Dlatego zachęcam wszystkie zdrowe i pełnoletnie osoby do oddawania tego leku. Liczymy także, że na nasz apel licznie odpowiedzą uczniowie i studenci. Informacje o tym, jakiej grupy krwi brakuje danego dnia, można także znaleźć na naszej stronie internetowej – mówi Jerzy Stalmasiński.

Jak dodaje dyrektor, póki co szpitale w regionie nie odczuwają niedoborów krwi w centrum krwiodawstwa. - Na razie udaje nam się wydawać tyle krwi o ile proszą szpitale, czyli operacje nie muszą być przekładane. Jednak może dojść do takiej sytuacji, jak w te wakacje, kiedy krew wydawaliśmy tylko na operacje ratujące życie. Zabiegi planowe musiały być odsuwane w czasie – dodaje Jerzy Stalmasiński.

Krew można oddawać w dni powszednie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach oraz w oddziałach terenowych placówki, które znajdują się Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku–Kamiennej. Honorowo krew można także oddawać w każdy wtorek w Starachowicach, a w każdy ostatni piątek miesiąca w Busku–Zdroju.

Natomiast 23 listopada krew będzie można oddać od godziny 11.00 do 16.00 w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution