101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Czy Europie grozi pełzająca islamizacja?

Data publikacji: 22.11.2017 20:41 / Data aktualizacji: 22.11.2017 21:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

"Radykalny Islam - zagrożenie dla cywilizacji łacińskiej" - konferencja organizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach. Na zdjęciu : dr Tomasz Sommer, Janusz Korwin - Mikke, Stefen Kotre, Zbigniew Modrzejewski, Hans - Jorg Mueller
Kielce. 22.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Europie grozi pełzająca islamizacja - przekonywali w Kielcach uczestnicy debaty dotyczącej wpływu radykalnego islamu na cywilizację łacińską. W dyskusji zorganizowanej w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej uczestniczyli politycy oraz eksperci z Niemiec, Słowacji i Polski.

Przedstawiciel Bundestagu Stefen Kotre, poseł partii Alternatywa dla Niemiec uważa, że obecnie jesteśmy świadkami pełzającej islamizacji jego kraju.

– Jej przyczyną jest polityka rządu kanclerz Angeli Merkel, która otworzyła granice i spowodowała niekontrolowany napływ islamskich emigrantów. To z kolei powoduje znaczny wzrost przestępstw kryminalnych przez nich dokonywanych - dodał polityk.

Zdaniem dr Tomasza Sommera z tygodnika "Najwyższy Czas!" problem islamskiej emigracji na tereny Europy nie jest zjawiskiem nowym. Mieliśmy z nim do czynienia już we wcześniejszych wiekach. – Obecnie z uwagi na osłabienie sposobu sprawowania władzy w wielu państwach europejskich, napływ imigrantów ekonomicznych jest możliwy, jednak jak w przeszłości istnieje możliwość, aby to zjawisko powstrzymać - stwierdził.

W konferencji wzięli udział także Milan Mazurek, słowacki parlamentarzysta z partii narodowej Nasza Słowacja, eurodeputowany partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, oraz Robert Winnicki, poseł Ruchu Narodowego.

Po briefingu prasowym uczestnicy konferencji spotkali się z mieszkańcami Kielc, z którymi dyskutowali na tematy związane z problemem islamizacji Europy i wynikającymi z tego konsekwencjami. Konferencja "Radykalny Islam – zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej" zorganizowana została przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution